Aktualności


Ostróda. Wieloletni kontrakt na realizację zadania publicznego?

Data dodania: 21.10.2013, godz. 15:30

Coraz więcej samorządów decyduje się na zlecanie zadań publicznych w trybie umów wieloletnich. Kontrakty wieloletnie budzą wiele obaw, zarówno ze strony samorządu jak i organizacji pozarządowych. Jak więc się do tego przygotować? Jak monitorować i rozliczać zadania publiczne w trybie umów wieloletnich? Zapraszamy do udziału w Forum Pełnomocników – 29 października 2013 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, ul. Jana III Sobieskiego 9.

– Podczas ogólnopolskiego spotkania Pełnomocników ds. organizacji pozarządowych odbyła się m.in. dyskusja o zlecaniu zadań publicznych w trybie umów wieloletnich – mówi Małgorzata Woźna, doradca ESWIP. – Okazało się, że, choć wiele samorządów już korzysta z takiej możliwości, to sposób zlecania i realizowania zadań budzi wiele obaw i wątpliwości. Dotyczą one zarówno ogłaszania konkursów, finansowania, a także monitorowania rezultatów zadania, nie liczbowych (jak np. liczba uczestników biorących udział w zadaniu), ale jakościowych rozumianych jako skuteczność prowadzonych przez organizację działań. Z kolei organizacje realizujące „zadania wieloletnie” boją się o finansowanie – czy na pewno w kolejnym roku realizowanego zadania będą na to pieniądze? A to tylko kilka z pojawiających się wątpliwości – wylicza doradca.

W odpowiedzi na nie Stowarzyszenie ESWIP organizuje spotkanie dla przedstawicieli samorządu i organizacji pozarządowych. Poprowadzą je eksperci zajmujący się tematyką zlecania zadań publicznych w trybie umów wieloletnich.

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października br. Szczegóły na stronie www.owies.org.pl.

Działanie realizowane jest w ramach projektu „OWIES – Ośrodek Wspierania Inicjatyw Ekonomii Społecznej w Elblągu”. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Autor: Stowarzyszenie ESWIP
Poleć znajomemu      Wersja do wydruku
Liczba wyświetleń:1734

Partnerzy:© 2018 ESWIP Wykonanie: Agencja Reklamowa CONTACT