Niezbędnik pełnomocnika


Pozarządowiec

Data dodania: 12.11.2009, godz. 10:23

Za nami VI już edycja konkursu Godni Naśladowania, w którym organizacjom i samorządom przyznawane są nagrody i wyróżnienia za najlepsze i najciekawsze inicjatywy. To dobry sposób nie tylko na uhonorowanie najlepszych praktyk, ale także świetna promocja działań trzeciego sektora i międzysektorowej współpracy.

Lwia część numeru, który mają Państwo właśnie przed sobą, poświęcona jest właśnie wybranym laureatom konkursu.
Jeśli chodzi o współpracę, warto zapoznać się z doświadczeniami trzeciego sektora w Anglii, kraju, w którym rzeczywiście ona kwitnie i cieszy się dużym wsparciem rządu i lokalnych władz. Trzeba wspomnieć tu o Kompakcie, unikalnym pakcie brytyjskiego rządu z trzecim sektorem, który w 1998 roku ustanowił ramy współpracy, stając się jej katalizatorem i zapoczątkowując okres jej zacieśniania. Ten wypracowany w oparciu o szerokie konsultacje i wciąż uzupełniany zbiór zasad obowiązuje wszystkie centralne resorty rządowe i ich kluczowe agencje. Obecnie powszechne są też Kompakty regulujące współpracę na poziomie regionalnym i lokalnym, czyli tam, gdzie stosunki administracji publicznej i trzeciego sektora są najbardziej intensywne i namacalne. Dzięki wizycie studyjnej w Blackburn mieliśmy okazje zaobserwować, jak taki lokalny Kompakt działa w praktyce i nie omieszkaliśmy opisać swoich wrażeń.
Co jeszcze w ciekawego w „Pozarządowcu”? Ja polecam szczególnie Państwa uwadze tekst „Róbmy FIPy” – swoistą receptę na udaną promocję trzeciego sektora.


Miłej lektury!

Redaktor prowadzący,
Piotr Pniewski

Pobierz nowy numer Pozarządowca

 

Data modyfikacji: 21.03.2011, godz. 08:32
Autor:
Poleć znajomemu      Wersja do wydruku
Liczba wyświetleń:2939

Partnerzy:© 2018 ESWIP Wykonanie: Agencja Reklamowa CONTACT